Wymiana wentyli

Wymiana wentyli

Wentyl składa się z gwintowanej metalowej rurki, iglicy, rdzenia i nakładki ochronnej. Bez niego nie byłaby możliwa regulacja ciśnienia, ponieważ to wentyl sprawia, że struktura gumy pozostaje nienaruszona. Co więcej, dzięki niemu kierowca może pompować i spuszczać powietrze i tym samym bezpieczniej podróżować. Jako mobilny warsztat wulkanizacyjny zajmujemy się również wymianą wentyli, które zawsze mamy ze sobą podczas wizyty u klienta.

Opona w trakcie podróży poddawana jest działaniu różnych sił. Każdy manewr, szczególnie bardziej dynamiczny, sprawia, że odkształca się nie tylko guma, z której wykonana jest opona, ale również i wentyl. Agresywne hamowanie i manewrowanie może sprawić, że odegnie się nawet o 30 stopni. Gdy konstrukcja wentyla zostanie uszkodzona, opona staje się mniej szczelna. Trzeba wiedzieć, że nawet minimalnie zniekształcony zawór osłabia ogumienie i może spowodować awarię koła podczas jazdy.

Wentyle wymieniamy zarówno w trakcie przeprowadzania mobilnej wulkanizacji, jak i podczas zmiany opon z letnich na zimowe i na odwrót. Naszym klientom oferujemy wyłącznie wytrzymałe modele zaworów. Co więcej, jako profesjonalni wulkanizatorzy zalecamy, by każdy, kto ma auto, wyrobił sobie nawyk regularnej wymiany wentyli. Jest to szczególnie ważne, gdy korzysta się z gumowych zaworów – warto je wymieniać raz na pół roku. Z kolei zawory metalowe są w stanie wytrzymać nawet dwa sezony.