Serwis opon

Serwis opon – wymiana i wyważanie kół

Pod względem oferowanych usług mobilny serwis opon nie różni się znacząco od serwisu stacjonarnego. Jednak podczas wymiany opon w terenie, nie zawsze możliwe jest wykonanie bardziej zaawansowanych napraw. Wynika to z braku dostępu do niektórych urządzeń w warunkach polowych. Mimo to większość z usług jesteśmy w stanie wykonać poza warsztatem stacjonarnym.

Wymianę opony zaczynamy od podniesienia pojazdu za pomocą podnośnika hydraulicznego. Gdy auto znajdzie się na odpowiedniej wysokości, zdejmujemy koło i spuszczamy powietrze z opon. Umożliwi to zdjęcie opony z felgi – w tym celu używamy montażownicy do kół aut osobowych. W międzyczasie pozbywamy się ciężarków wyważających, gdyż zazwyczaj są już zużyte i nie nadają się do ponownego montażu. Wykonanie tej czynności w serwisie mobilnym nie trwa dłużej niż w serwisie stacjonarnym.

Gdy na feldze znajdzie się już nowa opona, pozostaje ją wyważyć i dokręcić koło. Nasi wulkanizatorzy przykładają wagę do etapu wyważania, gdyż od niego w dużym stopniu będzie zależeć późniejszy komfort jazdy i bezpieczeństwo. Dostęp do przenośnych maszyn wulkanizacyjnych umożliwia nam prowadzenie mobilnego, w pełni profesjonalnego serwisu opon. Możesz być pewien, że zostaniesz obsłużony przez doświadczonych wulkanizatorów, którzy swoje obowiązki wykonują sprawnie i z troską o każdy detal.