Naprawa opon

Metody naprawy opon

By uszkodzić oponę czasem niewiele trzeba. Niekiedy wystarczy, że pod kołem znajdzie się ostry przedmiot, którym może być nawet przydrożny kamień. W niektórych przypadkach kończy się to rozszczelnieniem struktury opony, a nawet jej całkowitym przerwaniem. Od rodzaju uszkodzenia zależy metoda naprawy opony. Jednak gdy uszkodzenie nie jest poważne, wystarczy skorzystać z usług mobilnego wulkanizatora, by po niedługim czasie móc z powrotem kontynuować jazdę.

Wulkanizatorzy pracujący w zakładach stacjonarnych zazwyczaj zaczynają pracę od zdjęcia opony z felgi. Istnieją jednak metody naprawy, które tego nie wymagają. Nasi wulkanizatorzy mobilni, aby maksymalnie skrócić czas pracy, korzystają z metod naprawy dostosowanych do rodzaju awarii. W tym celu używają zarówno sprawdzonych rozwiązań, np. łatek, sznura wulkanizacyjnego, jak i tych nowoczesnych. Wulkanizator sposób naprawy wybiera po oględzinach zewnętrznych, lecz w niektórych przypadkach konieczny jest demontaż opony.

Naprawa czy wymiana uszkodzonej opony?

Każdy przypadek oceniamy indywidualnie. Warto wiedzieć, że sam fakt wystąpienia pęknięcia nie oznacza, że opona nadaje się już wyłącznie do wymiany. Mobilni wulkanizatorzy pracujący w naszym serwisie są w stanie naprawić nawet uszkodzone opony, lecz pod warunkiem, że jazda na nich nie będzie stanowiła zagrożenia. Jednym z przypadków kwalifikujących się do natychmiastowej wymiany jest przecięcie ścianki bocznej. Do naprawy nie nadają się również opony, w których długość pęknięcia wynosi więcej niż 6 mm, oraz te, które w środku mają plamy i odparzenia.