Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, że niespodziewana sytuacja na drodze może przydarzyć się każdemu o każdej porze dnia i nocy. Wtedy zazwyczaj trudno o szybkie i sprawne wyjście z kłopotliwej sytuacji. Jeśli mamy szczęście, pomoże przypadkowy przejeżdżający lub znajomy będący w pobliżu. Jednak coraz więcej serwisów i warsztatów oferuje mobilne usługi, które są ogromnym udogodnieniem dla wszystkich.

Zmieniające się potrzeby i oczekiwania kierowców i właścicieli pojazdów doprowadziły do rozwoju nowego sektora usług z zakresu mechaniki. Wulkanizacja z dojazdem do klienta to odpowiedź na sytuacje, gdy niespodziewanie złapiemy gumę na trasie, w nieznanym miejscu lub zaobserwujemy problem z kołami, który uniemożliwi dalszą jazdę. Wtedy najlepiej skorzystać z mobilnej pomocy, która sprawnie i szybko rozwiąże nasz problem.

Serwis ogumienia w każdym miejscu

Dbanie o wysoką jakość ogumienia w naszym pojeździe jest gwarancją większego bezpieczeństwa. Należy zdawać sobie sprawę, że od stanu kół zależy przyczepność samochodu do podłoża w najrozmaitszych warunkach: obfitych opadach deszczu wiosną, wysokich temperaturach latem czy opadach śniegu zimą. O ile zazwyczaj nie mamy problemu z wymianą letnich opon na zimowe i odwrotnie, to dużo trudniej znaleźć nam na to czas, a i nie każdy samodzielnie podejmie się tego zadania. Wtedy z pomocą może przyjść mobilny serwis, który oferuje dojazd we wskazane miejsce. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i umówić się na dogodny dla nas termin. Do wymiany opon może dojść pod domem lub zakładem pracy. Nawet zwykła codzienna eksploatacja opon powoduje ich zużycie i niszczenie, ściera się zewnętrzna warstwa, zniekształca i zużywa się bieżnik, guma twardnieje i pęka. Może to doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mobilny serwis ogumienia to szansa na szybką wymianę szwankującej opony lub, jeśli sytuacja pozwala, jej naprawę. Pojazdy, które wyjeżdżają do klientów na trasę, wyposażone są w niezbędny do tych czynności sprzęt: zestawy do klejenia opon, wyważania kół, przyrządy do mierzenia ciśnienia w oponach, zestawy kluczy i narzędzi potrzebnych do odkręcenia i przykręcenia koła.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Niespodziewane sytuacje jak awaria lub złapanie gumy lubią przytrafiać się w nieznanych nam miejscach, lub w późnych godzinach, gdy większość warsztatów jest już zamknięta. Na szczęście, mobilne serwisy opon, bardzo często oferują całodobową pomoc, co jest ogromnym udogodnieniem dla kierowców. Od stanu kół zależy nie tylko nasze, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, więc jeśli tylko zauważymy, że nagle uciekło z opony powietrze, zgubiliśmy wentyl, coś się wbiło w gumę lub koło ściąga na jedną stronę, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Jeden telefon a pracownik mobilnej wulkanizacji wymieni oponę, wyważy koła, naprawi pękniętą oponę, wymieni wentyle, pomoże odkręcić zapieczoną śrubę, której nie dajemy rady ruszyć oraz pomoże w utylizacji starych opon. Jednym słowem pomoże wyjść z opresji. To duża oszczędność czasu, kosztów oraz nerwów. Nie musimy wzywać lawety czy samochodu holującego, uzyskamy pomoc od razu.